cafeMat Kahve Makinaları

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 1. MADDE 1 – TARAFLAR

   

  1.1. SATICI

  Adı:

  Adresi:

  Telefon:

  Email:

   

  1.2. ALICI

  Adı:

  Adresi:

  Telefon:

  Email:

   

  MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU – MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

   

  İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait http://www……..com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen kitapları ve/veya CD’li kitapları (bundan sonra “ÜRÜN” olarak anılacaktır) satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

   

  Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dâhil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları, satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

   

  http://www…….com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

   

  MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÖDEME/TESLİMAT BİLGİLERİ

   

  Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

   

  SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (on beş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

   

  Alınan Ürün /Ürünler
  Adı, kodu : ; … adet
  Toplam Satış Bedeli : …. -TL
  Ödeme Şekli: Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)
  Teslim Edilecek Kişi :
  Telefon numarası :
  Teslim Edilecek Adres :
  Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
  Fatura Adresi :
  Vergi Dairesi :
  Vergi Sicil Numarası :
  Kargo Ücreti : … -TL

   

  MADDE 4 – SÖZLEŞME TARİHİ VE MÜCBİR SEBEPLER

   

  Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan XX/XX/XXXX tarihidir.

   

  Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

   

  MADDE 5 – SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

   

  5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

   

  5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www…….com’dan alışveriş yapamaz. www…….com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır, ancak bunların satışı 18 (on sekiz) yaşından büyüklere yapılmaktadır. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu kabul ederek hareket edecektir. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

   

  5.3. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Kültür Yayınları sorumludur. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, tasarımdan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından dolayı sorumlu tutulmayacaktır.

   

  5.4. www…….com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard, vb.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilâtın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

   

  5.6. www……com sattığı yüz binlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi haklı olarak stok tutmamaktadır. Ürünler alıcıların siparişlerine göre tedarik edilmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellenmekle beraber sipariş verilen bazı ürünlerin teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olma ihtimali mevcuttur. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından alıcıya e-posta ile bilgi verilecek ve ürün bedeli iade edilecektir. Şayet sipariş banka havalesi seçeneğini ile verilmişse, ürünlerin teminci kuruluştan kaynaklanan nedenlerle bulunamaması durumunda sadece ürün bedelleri alıcıya iade edilecektir. Bankalar tarafından uygulanan havale masraflarına ilişkin satıcının bir tasarruf yetkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle havale ödemelerinin bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapılması olası uyuşmazlıkları engelleyecektir.

   

  MADDE 6 – ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

   

  6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

   

  6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte işbu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

   

  6.3. Alıcı, www…….com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dâhil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

   

  6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www………com’da sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

   

  6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

   6.6. Sipariş iptali için Ürünü bedeli ödenen siparişin kargoya teslim edilmeden iptalini talep edebilir

   

  MADDE 7 – SİPARİŞ

   

  Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

   

  Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Daha önce de belirtildiği gibi siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilâtın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

   

  İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

   

  Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

   

  MADDE 8 – ÖDEME

   

  www…….com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.[B1]

   

  Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

   

  Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

   

  MADDE 9 – SEVKİYAT/TESLİMAT

   

  9.1. Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinden birine verilir.

   

  9.2. Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinden biri ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

   

  Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı gönderilir.

   

  9.3. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.

   

  9.4. Paketlerin, alışveriş sırasında alıcıya belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda alıcı www………com‘a e-posta gönderebilir. Kargo Şirketi satıcı ya da alıcı tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak ……………….. numaralı telefona fakslanıp durum www………com‘a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Satıcı ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

   

  9.5. Satıcı tüm siparişleri, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL ve TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1’dir. [B2] 

   

  9.6. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve PTS Express ile, Türkiye dışındaysa Yurtdışı-Posta Servisi, ASP ya da özel kurye firması PTS Worldwide Express ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız. (*)

   

  MADDE 10 – CAYMA HAKKI VE ÜRÜN İADESİ

   

  Alıcı malı teslim aldıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının  mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait 2 adet faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak bir nüshasını ürün ile birlikte satıcıya göndermesi diğer nüshasını da uhdesinde tutması gerekmektedir.

   

  Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli alıcı tarafından karşılanmalıdır.

   

  Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

   

  Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

   

  Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

   

  Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

   

  Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

   

  Alıcı, kanundan doğan iade ve sözleşmeden dönme hakkına ilişkin olarak söz konusu maddeyi okuduğunu, açık bir şekilde anladığını ve ürün iadesi ve cayma hakkını bu maddede düzenlendiği şekilde kabul ettiğini beyan eder.

   

  MADDE 11 – GİZLİLİK

   

  Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. Şahıslarla paylaşılmayacaktır. Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dâhilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

   

  Alıcının Kredi kartı bilgileri sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verildikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisinin girilmesinin ardından sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlendiği takdirde, kart bilgileri sisteme kaydedilir, sonraki siparişlerde bu kartı tekrar görüntülenebilir, sipariş süreci hızlandırılabilir. Kayıtlı kartı silmek ya da bilgilerini güncellemek istenildiği takdirde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemler gerçekleştirebilir. Bu ekranlarda da kart numarası güvenlik açısından gizlenmiştir.
  Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

   

  MADDE 12 – GARANTİ

   

  Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dâhilinde 2 yıl garantilidir.  Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

   

  MADDE 13 – SON HÜKÜMLER

   

  Alıcı, www……..com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dâhil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www……..com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

  (*)KARGO

  1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
  2. idefix gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. idefix’te müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
  3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi’yle tahmini 1-3 gün.

  II – Türkiye dışına

  1. idefix’ten yapılan Türkiye dışı gönderiler özel kurye firması APSPTS Worldwide Express ve yaYurtdışı- Posta Servisi (15-21 gün) aracılığıyla gerçekleştirilir.
  2. PTS Worldwide Express ile yapılan gönderiler paketin değeri kadar sigortalıdır.

  III – Kargo bedellerinin belirlenmesi

  Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

  1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)
  2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.)
  3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.

  Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. [B3]


   [B1]Bu unsur bizim için zorunlu değilse sözleşmeden çıkartılabilir

   [B2]CD’li kitap KDV oranı buraya eklenmeli, dergi satışı yoksa dergi çıkartılmalıdır.

   [B3]Sözleşmenin bu bölümü, örnek sözleşmenin tarafı olan idefix’in anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle, anlaşması uyarınca teslimatı nasıl gerçekleştirdiğini açıklamaktadır. Teknik bir alan bu konuya ilişkin herhangi bir yorumumuz bulunmamakla birlikte tarafınız için hazırlanan sözleşmeye, anlaşacağınız kargo ve teslimat şekline göre, bu bölüme benzer bir ek yapılması mümkündür.

HAFTANIN ÜRÜNÜ

Süt Temizleme Solüsyonu
Süt Temizleme Solüsyonu

JURA Otomatik-Cappuccino Temizleyici   Cappuccino yaparken sütün geçtiği her nokta temizlenmelidir. Jura bu iş için özel bir ... DEVAMI...

Kireç Temizleme Tableti
Kireç Temizleme Tableti

JURA kireç çözücü tabletler Kireç şebeke suyu veya damacan su kullanan tüm ev aletlerinin en büyük düşmanıdır. JURA geliştirdiği ... DEVAMI...

DUYURU & KAMPANYASitemiz 128Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.